پیشگیری از سرطان ریه فراتر از خودداری از استعمال سیگار است. بیش از نیمی از افرادی که در این زمان به سرطان ریه مبتلا می شوند ، سیگاری های فعلی نیستند. ۱۰ کاری که امروز برای کاهش ریسک خود می توانید انجام دهید چیست؟

 

مهمترین علامت سرطان ریه, برای جلوگیری از سرطان ریه استعمال دخانیات عامل اصلی سرطان ریه است

 

۱- سیگار نکشید 

استعمال دخانیات عامل اصلی سرطان ریه است و ۸۰ تا ۹۰ درصد از دلایل سرطانهای ریه را تشکیل می دهد. ترک سیگار هرگز دیر نیست. برای کسانی که به سرطان ریه مبتلا شده اند ، ترک سیگار ممکن است بقا را بهبود بخشد.

آنچه بسیاری از مردم متوجه نیستند این است که بیماری انسداد مزمن ریوی (مانند آمفیزم و برونشیت مزمن) یک عامل خطر مستقل برای سرطان ریه است. به عبارت دیگر ، ابتلا به COPD خطر ابتلا به سرطان ریه چه سیگاری بودن یا نبودن خود را تا حد بسیار قابل توجهی افزایش می دهد .

متأسفانه خطر سرطان ریه پس از ترک فرد به حالت عادی بر نمی گردد و سرطان ریه در حال حاضر در افراد سیگاری سابق بیشتر از افراد سیگاری فعلی است.

 

۲- خانه خود را از نظر رادون بررسی کنید :

برای افراد غیر سیگاری ، چک کردن خانه شما برای رادون اولین کاری است که می توانید برای پیشگیری از سرطان ریه انجام دهید. رادون علت اصلی سرطان ریه در افراد غیر سیگاری و دومین علت اصلی سرطان ریه در کل است.

 

رادون گازی بی بو است که از پوسیدگی اورانیوم طبیعی موجود در خاک زیر خانه های ما ناشی می شود. سطح رادون بالاتری در خانه ها در ۵۰ ایالت و در سراسر جهان یافت شده است. تنها راه برای تشخیص اینکه آیا در معرض خطر قرار دارید آزمایش خانه برای رادون است.

 

مهمترین علامت سرطان ریه, برای جلوگیری از سرطان ریه  رادون علت اصلی سرطان ریه در افراد غیر سیگاری است

 

۳ – در محل کار مراقب باشید و آگاه باشید

تخمین زده می شود که تا ۲۹ درصد از سرطان های ریه در مردان مربوط به قرار گرفتن در معرض شغل کار با مواد سرطان زا باشد.

بسیاری از این موارد به طور جمعی با سیگار کشیدن کار می کنند تا خطر شما را حتی بیشتر کند. کارفرمایان ملزم به تهیه برگه داده ایمنی مواد در مورد مواد شیمیایی هستند که ممکن است در هنگام کار در معرض آن باشید. حتماً این موارد را بررسی کنید.

 

۴ – در خانه مراقب باشید و آگاه باشید

همچنین پیشگیری از سرطان ریه در خانه نیز حائز اهمیت است. مواد شیمیایی که به سرطان ریه کمک می کنند ، نه تنها در محل کار یافت می شود بلکه ممکن است زیر سینک شما یا در گاراژ شما باشد. برچسب های محصولات خانگی را با دقت بخوانید و دستورالعمل های استفاده ایمن را دنبال کنید. دود چوب از اجاق گازهای چوبی و شومینه نیز ممکن است خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد.

 

۵ – از دود دست دوم خودداری کنید

دود دست دوم مسئول تقریباً ۳۰۰۰ مورد سرطان ریه هر سال فقط در ایالات متحده است. زندگی با افراد سیگاری احتمال ابتلا به سرطان ریه را ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می دهد. خوشبختانه ، قوانین سیگار کشیدن ، ماندن “دست دوم از دود سیگار” در سالهای اخیر را آسانتر کرده است و احتمالاً نقش مهمی در پیشگیری از سرطان ریه خواهد داشت.

 

۶ – ورزش برای پیشگیری از سرطان ریه

حتی مقادیر متوسط ​​ورزش نیز می تواند در پیشگیری از سرطان ریه کمک کند. مطالعات نشان می دهد که حتی چیزی به اندازه باغبانی دو بار در هفته با خطر کمتری برای ابتلا به سرطان ریه همراه است.

 

مهمترین علامت سرطان ریه, برای جلوگیری از سرطان ریه پیشگیری از سرطان ریه در خانه نیز حائز اهمیت است

 

۷ – انواع میوه و سبزیجات میل کنید

رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات با خطر کمتری برای ابتلا به سرطان ریه در ارتباط است. اخیراً ، مطالعات نشان می دهد که تنوع ممکن است حتی از مقدار نیز مهمتر باشد. سعی کنید رنگین کمان رنگی از جمله سبزیجات تیره مانند اسفناج و کلم بروکلی ، پیاز ، سیب قرمز و سفید و گوجه فرنگی و پرتقال و کدو تنبل را انتخاب کنید.

برعکس ، فسفاتهای معدنی موجود در گوشت و پنیرهای فرآوری شده با افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه همراه هستند.

 

۸ – از یک فنجان چای سبز لذت ببرید

نشان داده شده است که چای سبز از برخی از آسیب های سلولهای ناشی از استعمال دخانیات جلوگیری می کند و برخی مطالعات نشان می دهد افرادی که بیشتر چای سبز مصرف می کنند ، خطر کمتری برای سرطان ریه دارند.

ترک سیگار مهمترین کاری است که می توانید برای کاهش خطر خود انجام دهید.

 

مهمترین علامت سرطان ریه, برای جلوگیری از سرطان ریه رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات با خطر کمتری برای ابتلا به سرطان ریه در ارتباط است

 

۹- مصرف الکل را محدود کنید:

قدم مهم دیگر در پیشگیری از سرطان ریه ممکن است شامل محدودیت مصرف انواع مشروبات الکلی باشد. برای آقایان ، مصرف زیاد آبجو و مشروبات الکلی با خطر بالای ابتلا به سرطان ریه همراه است.

 

۱۰- مراقب مکمل ها باشید:

تبلیغات باعث می شود که اعتقاد داشته باشیم که مکمل های غذایی در پیشگیری از سرطان ریه مفید هستند ، در حالی که در واقع ، مطالعات در واقع استفاده از برخی مکمل ها را با خطر بیشتر ابتلا به سرطان ریه مرتبط کرده است. مکمل هایی که نگرانی زیادی را ایجاد کرده اند شامل بتاکاروتن ، رتینول ، لوتئین و ویتامین E است. اگر قصد مصرف مکمل های غذایی را دارید ، با پزشک خود صحبت کنید.