همه لبخند خوبی می خواهند ، اما بسیاری از ما برای رسیدن به آنجا به کمک نیاز داریم. تعدادی از مردم با ارتودنسی نامرئی که اینویزیلاین نیز نامیده می شود موفق به داشتن لبخند زیبا می شوند.

بریس از براکتهایی استفاده می کند که توسط سیم ها متصل شده اند تا دندان ها را به حرکت تشویق کند. اما اینویزیلاین یک سری از دندانهای باریک و سفارشی هستند که روی دندان ها قرار می گیرند.

 

اینویزیلاین (ارتودنسی نامرئی) برای همه نیست. ارتودنتیست یا دندانپزشک به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است. از آنها بخواهید که آیا آنها معالجه با افراد دارای ارتودنسی نامرئی تجربه کرده اند یا خیر. در مورد بیماران به مراجع یا تصاویر قبل و بعد از بیماران خود مراجعه کنید.

 

ارتودنسی نامرئی عکس, ارتودنسی نامرئی دندان ارتودنسی نامرئی برای بیمارانی که دندانهای با مشکلات جزئی دارند استفاده می شود

 

اینویزیلاین (ارتودنسی نامرئی) چیست؟

اینویزیلاین (ارتودنسی نامرئی) یک درمان ارتودنسی نوآورانه است که جایگزین سیستم های براکت و سیم سنتی است. اینویزیلاین از یک سری ترازهای پلاستیکی شفاف برای صاف کردن دندانها استفاده می کند. این ترازها برای دندانهای شما بصورت سفارشی ساخته شده و هر کیت به مدت دو هفته استفاده می شود. سپس با کیت بعدی این سری جایگزین می شود.

 

چه کسی می تواند از ارتودنسی نامرئی استفاده کند؟

از آنجا که ارتودنسی نامرئی سفارشی ساخته شده هستند ، برای بزرگسالان یا نوجوانان بهترین هستند. صاف کردن دندان کودک پیچیده تر است. جوانان و دهانشان هنوز در حال رشد و توسعه است. پزشک باید هنگام تنظیم درمان به این موضوع فکر کند.

 

ارتودنسی نامرئی به طور معمول برای بیمارانی که دندانهای آنها به صورت خفیف یا متوسط ​​ نامنظم هستند یا دارای مشکلات جزئی در فاصله هستند استفاده می شود. ممکن است بیمارانی که مشکلات نامنظمی یا فاصله ای شدید دارند – یا کمبود شدید زخمها ، اوربیت ها یا کراس بایت – ممکن است به درمان پیچیده تری نیاز داشته باشند.

 

ارتودنسی نامرئی عکس, ارتودنسی نامرئی دندان ارتودنسی نامرئی از یک ماده پلاستیکی یا آکریلیک شفاف ساخته شده اند

 

ارتودنسی نامرئی چطور کار می کنند؟

هنگامی که یک دندانپزشک یا ارتودنتیست تصمیم گرفت که چگونه دندانهای شما را اصلاح کند ، آنها برای منظم کردن دندان های شما برنامه ای را تهیه می کنند. اگر از ارتودنسی نامرئی استفاده کنید ، برای چندین نسخه مناسب خواهید بود که تنظیمات جزئی برای جابجایی دندان های خود در طول زمان درمان دارند.

 

ارتودنسی نامرئی از یک ماده پلاستیکی یا آکریلیک شفاف ساخته شده اند و محکم روی دندان ها قرار می گیرند ، اما می توانید برای خوردن ، مسواک زدن و نخ دندان را خارج کنید. برای ادامه حرکت دندان ها به وضعیت مورد نظر ، هر چند هفته یک ارتودنسی نامرئی جدید دریافت خواهید کرد.

 

برای صاف کردن دندانها با استفاده از ارتودنسی نامرئی چه مدت زمان لازم است؟

زمان درمان با ارتودنسی نامرئی دندان ها براساس میزان نیاز به جابجایی یا چرخش دندان ها است. هرچه دندان های شما کج تر یا بیشتر فاصله داشته باشد ، مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید. درمان معمولاً بین ۱۰ تا ۲۴ ماه طول می کشد. اما اگر شما یک بزرگسال هستید که در زمان کودکی دارای بریس هستید و در طی سالها دندانهایتان کمی تغییر کرده است ، ممکن است حداقل به مدت ۱۰ هفته به ارتودنسی نامرئی احتیاج داشته باشید.

 

از آنجا که ارتودنسی نامرئی به اندازه بریس های سنتی دقیق نیستند ، ممکن است برخی از بیماران برای استفاده از بریس ها برای چند ماه به “اصلاح” دندان های خود احتیاج داشته باشند تا در پایان درمان ، سایر تنظیمات کوچکتر انجام شود.

 

ارتودنسی نامرئی عکس, ارتودنسی نامرئی دندان مزایا و مضرات ارتودنسی نامرئی

 

مزایای ارتودنسی نامرئی چیست؟

فلزی بودن ارتودنسی سنتی تنها دلیل انتخاب یک ارتودنسی نامرئی نیست. برخلاف بریس،  ارتودنسی نامرئی را می توان خارج کرد و مسواک زدن و نخ دندان را راحت تر می کند. که به حفظ سلامت کلی دهان کمک می کند.

 

مضرات ارتودنسی نامرئی چیست؟

تنها اشکال واقعی ارتودنسی نامرئی دامنه درمانهایی است که در واقع می تواند آن را پوشش دهد. ارتودنسی نامرئی در موارد خفیف یا متوسط ​​نتایج بسیار خوبی را ارائه می دهد.

در موارد خاص پیچیده ، ارتودنسی سنتی گزینه بهتری است. اگرچه مواردی وجود دارد که ارتودنسی سنتی با ارتودنسی نامرئی می تواند ترکیب شود ، برای به حداقل رساندن دوره ای که در آن بیمار نیاز به استفاده از بریس دارد.